Medische hypnose voor kinderen (dag 3 en 4)

Vanaf 875 all-in

Inschrijven wachtlijst
Medische hypnose voor kinderen (dag 3 en 4)

De kindermodule van HypnoMed voor zorgprofessionals
die HypnoMed Acute en Geplande Zorg al hebben gevolgd.
Verdiep je in kindgerichte medische hypnose en MindTalk® 4 Kids.

  • ✓ Uitsluitend dag 3 en 4: de basis van dag 1 en 2 is al behaald
  • ✓ Praktische toepassingen bij pijn, stress en angst rondom medische handelingen
  • ✓ MindTalk® 4 Kids, ontwikkelingspsychologie en oudercommunicatie

Alleen dag 3 en 4 van de kinderopleiding

Deze pagina is uitsluitend bedoeld voor deelnemers die eerder Medische hypnose opleiding HypnoMed  hebben gevolgd. Je hebt daardoor de fundamenten van hypnose uit dag 1 en 2 al geleerd. Die eerste twee dagen zijn inhoudelijk gelijk aan dag 1 en 2 van de vierdaagse Medische hypnose kinderen opleiding.

Je volgt hier dus alleen de verdiepende kindermodule: dag 3 en 4. Er is enige overlap rond de Esdaile-staat en snelle inducties. Deze twee dagen richten zich verder volledig op het werken met kinderen in de medische zorg.

Medische hypnose voor kinderen

Kinderen kunnen rondom een ziekenhuisbezoek, behandeling bij de tandarts of afspraak bij de huisarts veel spanning ervaren. Met medische hypnose leer je hun aandacht en verbeeldingskracht gericht inzetten, zodat zij medische handelingen rustiger kunnen doorstaan.

In deze opleiding ontwikkel je vaardigheden die de zorg voor jonge patiënten ondersteunen en ook je eigen werk makkelijker kunnen maken. Je leert hoe je contact maakt, vertrouwen opbouwt en met gerichte taal, aandacht en hypnosetechnieken kunt aansluiten bij angst, pijn en stress. De medische behandeling en eventuele medicatie blijven altijd leidend. Hypnose is een aanvulling binnen je eigen professionele rol.

Wat biedt de opleiding?

  • Vaardigheden om hypnose bij kinderen toe te passen binnen de medische setting.
  • Methoden om snel verbinding op te bouwen, vertrouwen te wekken en positieve suggesties in te zetten.
  • Technieken om stress, pijn en angst bij kinderen te verminderen rondom medische handelingen.
  • Actuele inzichten over de toepassing van hypnose in de pediatrische gezondheidszorg.

Praktische informatie

Docenten
Tooke Lardenoy, Ayla Oostrom, Ina Oostrom

Duur van de opleiding
2 dagen klassikaal, dag 3 en 4

Toelating
Alleen voor deelnemers die HypnoMed Acute en Geplande Zorg al hebben gevolgd.

Taal
De opleiding wordt in de Nederlandse taal gegeven. Je krijgt een manual in de Nederlandse taal.

Niveau
HBO-niveau.

Locatie
De opleiding wordt gegeven in Oosterhout.

Informatie over kosten, studiebelasting en accreditaties vind je onder Voorwaarden.

Wat krijg je?

  • Twee klassikale opleidingsdagen, volledig gericht op werken met kinderen.
  • Een Nederlandstalige opleidingsmanual.
  • Gratis deelname aan de HypnoseCommunity met aanvullend studiemateriaal en contact met docenten.
  • Een certificaat van deelname.

Wat leer je in dag 3 en 4?

  • Ontwikkelingspsychologie van kinderen: communiceren op het juiste leeftijdsniveau.
  • De rol van ouders en hoe je hen in korte tijd een zinvolle ondersteunende rol geeft.
  • Vertrouwensopbouw met het kind.
  • Begeleiding bij chronische pijn, angst en stress.
  • Hulpmiddelen om een kind snel af te leiden en mentaal mee te nemen.
  • Kinderen snel en krachtig in hypnose begeleiden om medische procedures te verzachten en pijn te bestrijden.
  • Een toolkit voor het werken met kinderen in de medische zorg.
  • MindTalk® 4 Kids.

Voor wie is dit vervolg bedoeld?

Deze opleiding is alleen bestemd voor deelnemers die de HypnoMed-opleiding voor acute en geplande zorg al hebben afgerond. Heb je de eerste twee dagen nog niet gevolgd? Kies dan voor de volledige vierdaagse Medische hypnose kinderen opleiding.

De opbouw van de vierdaagse opleiding is bewust zo ingericht dat dag 1 en 2 gelijk zijn aan de medische hypnose-opleiding voor volwassenen. Daardoor kun je na die basis rechtstreeks instromen in deze kindermodule.

Leerdoelen en competenties

Na het volgen van deze opleiding is de deelnemer in staat om:

  1. Hypnose en trance toe te passen binnen de medische setting, afgestemd op kinderen van 3 tot 18 jaar.
  2. Te herkennen wanneer en hoe hypnose kan worden ingezet bij kinderen in acute en geplande zorg, zoals bij injecties, gipswissels, operaties of MRI-scans.
  3. Korte en veilige inductietechnieken bij kinderen te gebruiken, inclusief de Dave Elman-inductie.
  4. Kinderen te begeleiden met technieken voor stress- en angstreductie, waaronder kleurenankers, ballonademhaling, MindTalk®-taalpatronen en future pacing.
  5. MindTalk® 4 Kids toe te passen als kindvriendelijke communicatiemethode met positieve suggestie.
  6. Ouders veilig en effectief te betrekken bij stressregulatie en de begeleiding van hun kind.
  7. Hypnose en zelfhypnose te integreren binnen de eigen klinische workflow.
  8. De ethische kaders en veiligheidscriteria rondom medische hypnose bij kinderen te hanteren, inclusief informed consent en assent.
  • Kindgerichte hypnotische communicatie: taal, suggesties en metaforen afstemmen op verschillende ontwikkelingsniveaus.
  • Medische stressinterventie: stress, angst en pijn bij medische handelingen reduceren met hypnosetechnieken.
  • Klinische toepasbaarheid: hypnose veilig en haalbaar integreren binnen bestaande medische protocollen.
  • Zelfzorg en veerkracht: zelfhypnose en mentale regulatie toepassen om eigen energie en compassie op peil te houden.
  • Oudercommunicatie: helder communiceren over doel en werkwijze en ouders begeleiden in hun ondersteunende rol.
  • Reflectie en veiligheid: grenzen van de eigen deskundigheid herkennen en weten wanneer verwijzing passend is.

Voorwaarden

De totale kosten voor deze opleiding bedragen € 875,- en zijn vrijgesteld van btw. Er kan sprake zijn van vroegboekkorting, afhankelijk van de startdatum. In geval van vroegboekkorting, alleen bij directe online betaling, vind je de vroegboekprijs vermeld bij de startdatum.

De totale kosten voor deze opleiding bedragen € 875,-. Deze opleiding is vrijgesteld van btw (0%). Er kan sprake zijn van vroegboekkorting, afhankelijk van de startdatum. In geval van vroegboekkorting, alleen bij directe online betaling, vind je de vroegboekprijs vermeld bij de startdatum.

Betaalmogelijkheden

  • De standaardbetaling vindt plaats op factuur. Het volledige bedrag dient uiterlijk vóór de eerste opleidingsdag op onze rekening te zijn bijgeschreven.
  • Betaling in termijnen is mogelijk, mits de opleiding ruim van tevoren is geboekt. Het aantal termijnen is afhankelijk van het moment van inschrijving. Neem contact met ons op voor de mogelijkheden. Let op: bij aanmelding kort voor de startdatum is betaling in termijnen niet meer mogelijk. In dat geval dient het volledige bedrag ineens voldaan te worden vóór aanvang.

Deze vervolgopleiding bestaat uit:

  • 2 klassikale lesdagen, dag 3 en 4 van de volledige kinderopleiding.
  • Ongeveer 15 uur zelfstudie, inclusief het bestuderen van lesmateriaal en oefenopdrachten.

De volledige vierdaagse opleiding heeft een studiebelasting van circa 60 uur, ofwel 2 EC. Voor deze vervolgmodule geldt vrijstelling voor dag 1 en 2 en de bijbehorende zelfstudie, omdat de inhoud gelijkwaardig is aan de eerder gevolgde HypnoMed-opleiding voor volwassenen.

Deze opleiding is uitsluitend toegankelijk voor deelnemers die HypnoMed Acute en Geplande Zorg al hebben gevolgd. De opleiding wordt op HBO-niveau gegeven.

Er zijn geen schriftelijke of digitale eindtoetsen verbonden aan de opleiding. De ontwikkeling van kennis en vaardigheden wordt beoordeeld op basis van actieve deelname aan de klassikale bijeenkomsten, praktijkoefeningen en betrokkenheid tijdens de lesdagen.

Logo accreditatie bijscholing KTNO

Na het succesvol volgen van deze twee opleidingsdagen ontvang je een certificaat van deelname van HypnoseMentor / OMNI Hypnosis Training Center Netherlands.

  • Je kunt je inschrijven tot uiterlijk 3 dagen vóór aanvang, zolang er plaatsen beschikbaar zijn.
  • Na inschrijving ontvang je per e-mail een bevestiging met praktische informatie en de factuur. Deelname is definitief na betaling of bevestiging van de factuur.
  • Uiterlijk tussen 2 en 3 weken voor de startdatum ontvang je bericht of de opleiding definitief doorgaat.
  • HypnoseMentor kan besluiten om bij minder dan vier deelnemers te annuleren. HypnoseMentor is niet verantwoordelijk voor reis- en verblijfkosten die de deelnemer zelf maakt.
  • Van de deelnemer wordt persoonlijke deelname verwacht tijdens de aangegeven klassikale studie-uren.
  • De kosten zijn inclusief een Nederlandstalige manual.
  • Relevante informatie die nodig is voor organisatie en certificering wordt gedeeld met de docenten en OMNI Hypnosis Training Center®. Bekijk onze privacyverklaring.
  • Het lesmateriaal is bestemd voor persoonlijk gebruik. Het intellectueel eigendom blijft bij HypnoseMentor en/of andere rechthebbenden. Bij uitreiking vragen wij je een copyrightverklaring te ondertekenen.
  • Deze disclaimer geldt voor digitale cursusmaterialen.
  • Conform de richtlijnen binnen de opleidingsbranche is een klachtenregeling opgesteld.
  • Wij conformeren ons aan de NRTO-gedragscode.
  • Op deze cursus zijn voor consumenten de algemene voorwaarden van de NRTO van toepassing. Bij een zakelijke aanmelding zijn de Algemene voorwaarden B2B van toepassing.

Data en inschrijven

Klaar om de kindermodule te volgen?
Hieronder vind je de actuele startdata voor dag 3 en 4. Staat de datum die jij zoekt ertussen? Kies deze en schrijf je direct in.

Zie je geen datum die past, of zijn er op dit moment geen data gepland? Schrijf je dan vrijblijvend in op de wachtlijst. Je bent dan als eerste op de hoogte zodra er nieuwe data bekend zijn.